Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Довіра» – навчальний заклад, що забезпечує здобуття певного рівня освіти, професійної орієнтації та підготовки, проводить корекційно-розвивальну роботу з дітьми, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку. Свій початок ЛСЗШІ «Довіра» бере з 1974 року, тоді це була львівська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат для дітей з тяжкими порушеннями мови. Наш заклад є єдиним закладом даного типу в Західному регіоні України.
Школа розташована в історичній споруді колишнього монастиря францисканців, що був зведений у 1708 році для ченців-капуцинів за кошт Софії Сенявської. Після пожежі у 1833 році у храмі було проведено реставрацію, на фасаді встановлено барельєф Богородиці.
Школа-інтернат у своїй діяльності керується:
Конституцією України;
Законами України:
Законами України:
Нормативно-правовими актами:
Наказами:
Рішеннями:
Положенням про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку;
Власним статутом.
Власним статутом.
Головні завдання спеціальної школи-інтернату:
Комплектацію школи здійснює Головне управління освіти та науки ЛОДА за бажанням батьків (осіб, що їх заміняють) на підставі висновку психолого-медико-педагогічної консультації.
Школа-інтернат у своїй діяльності керується:
Конституцією України;
Законами України:
Законами України:
Нормативно-правовими актами:
Наказами:
Рішеннями:
Головні завдання спеціальної школи-інтернату:
Комплектацію школи здійснює Головне управління освіти та науки ЛОДА за бажанням батьків (осіб, що їх заміняють) на підставі висновку психолого-медико-педагогічної консультації.
Кількість педагогічних працівників школи-інтернату близько ста осіб. Із них із вищою педагогічною освітою – 73, 32%;з вищою дефектологічною освітою – 26,68%.
Зокрема 19 із вищою категорією та педагогічними званнями; 21 із вищою кваліфікаційною категорією; 27 із І кваліфікаційною категорією; 15 із ІІ кваліфікаційною категорією; 20 мають кваліфікацію «спеціаліст».
Зокрема 19 із вищою категорією та педагогічними званнями; 21 із вищою кваліфікаційною категорією; 27 із І кваліфікаційною категорією; 15 із ІІ кваліфікаційною категорією; 20 мають кваліфікацію «спеціаліст».
У школі навчається 230 учнів із різними нозологіями. Зокрема із дизартрією – 85, алалією – 12, заїканням – 15, ринолалією – 11, ЗНМ – 18, легкою розумовою відсталістю – 24, із ДЦП та розумовою відсталістю – 6, із аутизмом – 59 учнів (з них 49 дітей навчаються за індивідуальною формою).
Зміст корекційної допомоги у школі визначається із врахуванням рекомендацій ПМПК, індивідуальних програм реабілітації дитини-інваліда, діагнозу та індивідуальних особливостей учнів.
У Системі корекційної роботи реалізується комплексний підхід в організації допомоги дітям із порушеннями психофізичного розвитку.
Корекційно-розвиткова робота розглядається як психолого-медико-педагогічний супровід дитини та родини. Корекція порушень мовлення та по’язаних із ними особливостей психофізіологічного розвитку дітей здійснюється на уроках, під час позакласної роботи в комплексі з лікувально-оздоровчою роботою.
Супровід дітей здійснюється на основі інтеграції зусиль вчителів, логопедів, медиків, психолога, вихователів, об’єднаних в одну команду. Координуюча роль при цьому відводиться шкільній ПМПК (психолого-медико-педагогічної консультації).
Мета шкільної психолого-медико-педагогічної консультації:
Планування корекційної роботи у школі здійснюється з урахуванням контингенту учнів, визначених пріоритетних тем, над якими працюють педагоги, складається план корекційної роботи на рік, в якому передбачається проведення семінарів, конференцій, час проведення засідань ШПМПК, проведення корекційно-розвиткових заходів у позаурочний час, перелік корекційних та діагностичних методик, рекомендованих до використання в роботі з різними категоріями дітей та ін. Проведення корекційно-розвиткових занять відбувається за окремим розкладом.
У школі здійснюється медичний супровід учнів, який є важливою складовою комплексної корекційно-розвиткової роботи.
Склад медичного персоналу:
- лікар-педіатр;
- лікар-психіатр;
- стоматолог;
- фізіотерапевт;
- медичні сестри;
- сестра-дієтолог.
- лікар-педіатр;
- лікар-психіатр;
- стоматолог;
- фізіотерапевт;
- медичні сестри;
- сестра-дієтолог.
Медичним персоналом створюються: сприятливі умови для лікування, зміцнення нервової системи і фізичного здоров’я дітей, контроль за дотриманням режиму дня і раціональним харчуванням, системою медикаментозного лікування. Проводяться: фізіотерапевтичні процедури, психотерапевтичні заходи, консультування педагогів та родин дітей із особливостями розвитку. Медичні працівники беруть участь у проведенні семінарів, конференцій, педагогічних рад, психолого-медико-педагогічних консиліумів, роботі ШПМПК.
Відповідно до програми шкіл для дітей із тяжкими порушеннями мовлення визначено обов’язкові корекційно-розвиткові заняття:
Заняття з лікувальної фізкультури проводяться групами та індивідуально за спеціально розробленими комплексами з урахуванням форм і ступеня прояву порушення рухової сфери дітей, відповідно до рекомендацій лікарів. Групи можуть створюватися за напрямками: загальнооздоровчий, захворювання хребта, плоскостопість, ДЦП та ін.
Вчитель ЛФК використовує у своїй роботі як загальновідомі методики, так і нові технології роботи з дітьми, що мають порушення психофізичного розвитку:
- елементи кондуктивної педагогіки з дітьми із ДЦП;
- методику розвиваючого руху (Шернборн) та ін.
- методику розвиваючого руху (Шернборн) та ін.
Вчитель бере участь у психолого-медико-педагогічних консиліумах, які проводяться з метою складання (уточнення, редагування) цілісного плану корекційної роботи із дітьми.
Уроки логоритміки входять у блок обов’язкових корекційних занять у школі для дітей із ТПМ. Вчителем логоритміки було розроблено авторську програму, за якою і проводяться уроки у нашій школі.
Складно переоцінити позитивний вплив занять із логоритміки на розвиток у дітей не лише мовленнєвої, рухової, когнітивної, а й емоційно-вольової та поведінкової сфер.
Важливою складовою корекційно-розвиткової роботи у школі є робота логопедів. Групові та індивідуальні заняття проводяться в позаурочний час.
Принципом комплектування груп є визначення в учнів первинного порушення розвитку. За результатами діагностування формуються групи із 2-4 учнів. Склад групи протягом року може змінюватись.
Періодичність проведення занять – не менш ніж два рази в тиждень.
Логопед здійснює роботу, спрямовану на максимальну корекцію відхилень у розвитку учнів (вихованців) школи-інтернату:
У своїй роботі логопеди використовують як перевірені часом так і нові технології корекції порушень мовлення: комп’ютерні програми (“Видима мова”, “Світ звуків”), логопедичний масаж, сенсорну інтеграцію (за допомогою обладнання сенсорної кімнати), логоказки, нейропсихологічне діагностування (за методикою Т. Ахутіної і Т. Фотекової) та ін.
Психологічний супровід здійснюється за наступними напрямками:
Напрямки корекційної роботи в позаурочний час
Залучення батьків до корекційної роботи:
З метою підвищення ефективності спортивно-оздоровчої роботи, соціалізації та інтеграції учнів, налагоджено співпрацю між школою та організаціями, які проводять спортивно-реабілітаційну роботу з особами із порушеннями психофізичного розвитку: дитячою юнацько-спортивною школою “Галичина”, організацією “Інваспорт”, об’єднанням спеціальних олімпіад.
У вересні 2008 року на базі Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату розпочато проведення науково-педагогічного експерименту з надання комплексної допомоги дітям із аутизмом.
Враховуючи актуальність теми експерименту згідно із наказом міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 10.05.2012 р. № 564, експерименту надано статус національного та затверджено тему “Науково-методичні засади створення моделі психолого-педагогічної та соціальної реабілітації й інтеграції дітей із загальними розладами розвитку (спектр аутизму)” на базі Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей тяжкими порушеннями мовлення протягом 2012-2022 р.
Наші контакти:
м. Львів вул. Короленка 1;
тел.: 275-81-21, 275-81-22
e-mail: loza@ukrpost.ua
Всім привіт, я Адорян Адельмо з села Ясіня в україні, і я просто хочу висловити величезну подяку службам фінансових позик pedro за їх щирість, відкритість, прозорість, правдивість, любов та підтримку під час і після отримання від них кредитних коштів. Я пережив багато чого в житті, і час не дозволить мені сказати все, що я пережив у рік пандемії, але Бог відповів на мої молитви завдяки підтримці та любові від служб фінансових позик Pedro, які обійняли мене та зрозумів мене, незважаючи на мої початкові сумніви та несерйозність, і з його добрим серцем і любов'ю я тепер власник житла через його 3 позичкові фонди з процентними ставками, і я обіцяю поширювати цю новину, а також розповісти світу, що в Інтернеті все ще є справжніх і мало хороших кредитні фірми, які можуть допомогти, а також оживити сухі кістки, як я. не забудьте послухати і прочитати це свідчення, тому що це справжній досвід, що змінює життя, і будь-хто, хто потребує такого повороту, не повинен вагатися або сумніватися в цьому, тому що я довів і клянусь Богом на небесах, що ця історія реальна і також історія мого досвіду з ними. зв’яжіться з ними сьогодні, щоб отримати консолідований кредит, бізнес-позику, житловий кредит, автокредит, особисту позику. електронна пошта: pedroloanss@gmail.com whats-app: +1- 8632310632
ВідповістиВидалити